دوره آموزش خبرنگاری حرفه‌ای در همدان برگزار شد

ومین دوره آموزش خبرنگاری حرفه‌ای به همت مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی و بسیج رسانه استان همدان برگزار شد.

دوره آموزش خبرنگاری حرفه‌ای در همدان برگزار شد

 همدان دومین دوره آموزش خبرنگاری حرفه‌ای به همت مجمع فعالان رسانه‌های انقلاب اسلامی و بسیج رسانه استان همدان با حضور خبرنگاران و مدیران رسانه برگزار شد.

سردبیر خبرگزاری بین‌المللی تسنیم در حاشیه این دوره آموزشی اظهار کرد: افزایش سواد رسانه‌ای برای اصحاب رسانه و رسانه‌های فعال در جبهه انقلاب اسلامی یک ضرورت انکارناپذیر است هرچند هنوز برخی از مسوولان و متولیان امور به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این ضرورت آن طور که باید و شاید آگاه نیستند.

محمد کریمی افزود: باید برای مقابله با سناریوهای پیچیده رسانه‌ای نظام سلطه افسران و خبرنگاران آگاه، دارای بصیرت، با بینش و سواد لازم رسانه‌ای وجود داشته باشد تا بتوانیم در این جنگ، دایره توزان را برهم زده و دست برتری جبهه انقلاب اسلامی ایران را نشان دهیم.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین دوره‌ها و کارگاه‌هایی از جمله ابزار افزایش سواد رسانه‌ای است پس هرچه این گونه جلسات استمرار یابد، سواد، بینش، به ویژه سطح تخصص و نگاه کارشناسانه خبرنگاران در بخش‌های مختلف افزایش می‌یابد.

سردبیر خبرگزاری بین‌المللی تسنیم بیان کرد: با توانمند شدن اصحاب رسانه می‌توانیم یک صف از خبرنگاران کارآزموده در جنگ نرم تشکیل دهیم تا بتوانند در برابر رسانه‌های قدرتمند و انحصارگر غربی بایستند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر جبهه رسانه‌های انقلاب اسلامی در دو دهه گذشته شاهد یک رشد و خیزش برای رسیدن به جایگاه مطلوب‌تر و بایسته‌تر بوده است اما حرکات و نیازهای این جبهه باید به خوبی احصاء و اولویت‌بندی شود تا براساس آن با بودجه مناسب و برگزاری دوره‌های آموزشی با تدریس اساتید مجرب و صاحب نام، برای ارتقای این جبهه تلاش کنیم.

کریمی تاکید کرد: نباید فراموش کنیم جنگ امروز جنگ علوم شناختی و ادراکی است و در جنگ ادراکی مهمترین ابزار، رسانه است، بنابراین اگر فعالان عرصه رسانه نسبت به آن شناخت درست و تخصصی نداشته باشند ممکن است در عملکرد خود دچار مشکل شوند.

در این دوره آموزشی افراد شرکت کننده با موضوعاتی مانند حقوق رسانه، روش‌های نوین گزارش‌نویسی، خبرنویسی، سوژه‌یابی و مدیریت سوژه و روش‌های اقناع‌سازی مخاطب آشنا شدند.