بیانیه سازمان بسیج رسانه استان همدان به‌مناسبت شهادت خبرنگاران در غزه و لبنان

بسمه تعالی
صهیونیسم بین‌الملل بنا بر ماهیت منحوس و رذالت ذاتی خود، صرفاً خطری برای مسلمانان و اعراب نیست؛ بلکه تمام آزادی‌خواهان، حق‌طلبان و بشریت را نشان گرفته و یک تهدید جهانی است که به هیچ یک از اصول دینی، مذهبی، انسانی و قوانین و مقررات بین‌المللی اعتقادی نداشته و پایبند نیست.
این رژیم نامشروع، زنان، کودکان، غیرنظامیان، خبرنگاران، کارکنان بهداشت و درمان، بیمارستان ها،آمبولانس ها، مدارس، مساجد و زیرساخت های حیاتی که رفاه و حیات شهروندان را تامین می‌کند را در غزه، فلسطین، لبنان و سوریه مورد هدف قرار می‌دهد.
خبرنگار، تاریخ نگار و عکاس واقعی کسی است که به طور هنرمندانه و هدفمند بتواند باطن دیو سیرت جنایتکاران را افشا کرده و چهره مظلوم بی گناهان را به نمایش بگذارد تا وجدان و افکار عمومی را برای توقف ظلم و ریشه کنی فساد و جفا به مردم بی دفاع و بی گناه در دنیا بیدار نماید.
رژیم صهیونیستی در طی 40 روز جنایت در نوار غزه و جنوب لبنان با حملات هوایی و ترور مستقیم ، ۶۴ خبرنگار را به شهادت رسانده است؛ به نظر می‌رسد که صهیونیست‌ها بعد از ثبت رکورد به شهادت رساندن بیش از 14 هزار نفر از مردم بیگناه و 5 هزار کودک، اکنون رکورد جدیدی نیز در خبرنگار کشی ثبت نموده است تا فهرست جنایات خود را کامل کرده باشد.
جنایاتی که این روزها در غزه و جنوب لبنان رخ می دهد یک اتفاق معمولی نبوده بلکه یک نسل کشی آشکار و جنایت علیه رسانه و شعور اجتماعی در سراسر گیتی است؛ این جنایات در هدف قرار دادن خبرنگاران اهمیت نقش رسانه‌ را آشکار می‌کند، تداوم حمله‌های این ماشین جنگی به خبرنگاران نشانگر عمق انزجار رژیم خونخوار صهیونیستی از نقش مهم رسانه‌های حقیقت گو است.
اگر سردمداران رژیم صهیونیستی گمان می‌کنند که با این جنایت وحشیانه می‌توانند رساندن فریاد مظلومان به مردم آزاده جهان را متوقف کنند، یقینا در اشتباهی بزرگ به سر می برند، زیرا که این جنایات باعث شده است تا در کار رسانه‌ و خبر راسختر باشیم و با عزم بیشتری درجبهه جهاد تبیین گام برداریم؛ همانا به این وعده الهی یقیین داریم که حزب الله هم الغالبون .
اصحاب رسانه استان همدان، گوش به فرمان ولی امر مسلمین، حضرت آیت الله امام خامنه ای((مدظله العالی))، ضمن اعلام همبستگی مجدد با مردم مظلوم غزه و محکوم کردن حمله و کشتار وسیع خبرنگاران که در تمام کنوانسیون های بین المللی حتی در مناطق جنگی باید بتوانند آزادانه اقدام به تهیه و ارسال خبر نمایند، از سازمان‌های بین‌المللی، رسانه‌ای و حقوق بشری می‌خواهیم که جنایت‌های رژیم سفاک صهیونیستی را محکوم کرده و جلو حرکت ماشین جنگی و نسل کشی شرم آور را بگیرند.
سازمان بسیج رسانه استان همدان
1 آذرماه 1402